Delegația celor 50 de femei primar din România la Colonița
Ziua de 27 aprilie a fost una special pentru Colonița. În sat se simtea o adevarată forfotă, ca-ntro zi de sărbătoare în casa unor gospodari cînd primesc oaspeți. În cazul nostru oaspeții au fost o delegație de 50 de doamne primari din România, membre ale Ligii Femeilor Primari din cadrul Asociației Comunelor din România (ACoR).
Doamnele au fost întîmpinate așa cum se cuvine, cu pîine și sare de către doamna primar Angela Zaporojoan și mai mulți angajați ai instituțiilor publice din sat.






Comentarii recente